لیوان دوجداره کاغذی, لیوان کاغذی, لیوان کاغذی تکجداره

قیمت لیوان کاغذی

لیوان دوجداره کاغذی ۳۶۰ - ۲۷۰ سی سی طرح اختصاصی همراه با در استاپدار

از آنجایی که چاپ و تولید لیوان کاغذی کار آسانی نیست، عوامل زیادی در تعیین قیمت لیوان کاغذی نقش دارند. مانند نوع کاغذ مورد استفاده، فرآیند چاپ و حتی شکل فنجان. در این پست قیمت لیوان کاغذی را بررسی خواهیم کرد. همچنین برخی از عوامل موثر بر این هزینه ها را بررسی خواهیم کرد.

اهمیت لیوان کاغذی

لیوان کاغذی به عنوان یک فناوری نجات دهنده در اوایل قرن بیستم توسعه یافت و هنوز هم همان ارزش های بهداشتی و ایمنی را ارائه می دهد. از آنجایی که در حال حاضر؛ جهان در حال مقابله با ویروس کرونا است، تمیز و ایمن ماندن در رأس ذهن همه مردم است. در نگاه اول، لیوان های کاغذی که امروزه استفاده می کنیم ممکن است ربطی به وضعیت فعلی نداشته باشند. اما نگاهی گذرا به تاریخچه آن نشان می دهد که این محصول کاربردی در طول یک بحران مشابه به وجود آمده و تاکنون یک انتخاب بهداشتی بوده است.

لیوان کاغذی دبل شات

اهمیت استفاده از لیوان کاغذی

دلایل استفاده از لیوان کاغذی

امروزه از لیوان های کاغذی نه تنها برای سرو نوشیدنی های سرد و گرم مانند قهوه یا چای، بلکه برای نگهداری مواد غذایی مانند بستنی و سوپ نیز استفاده می شود. به هر دفتر، رستوران فست فود، رویداد ورزشی بزرگ یا جشنواره بروید، مطمئناً شاهد استفاده از لیوان های کاغذی خواهید بود.

در اقتصادهای نوظهور، افزایش سطح درآمد، سبک زندگی پرمشغله و ساعات کار طولانی باعث شده تا مصرف کنندگان از ظروف غیر یکبار مصرف به لیوان های یکبار مصرف کاغذی روی آورند تا در زمان صرفه جویی کنند. از آنجایی که این فنجان ها استریل هستند، می توان از آنها برای مصرف نوشیدنی هایی مانند چای و نوشیدنی های گازدار یا فست فودهایی مانند نودل یا سوپ استفاده کرد.

لیوان دبل شات ۱۲۰ سی سی طرح اختصاصی

ویژگی لیوان کاغذی

ویژگی های لیوان های کاغذی

در مقایسه با بطری های شیشه ای، لیوان های کاغذی وزن سبکی دارند و بدون شکستگی هستند.

هزینه کمی دارند و  باعث صرفه جویی در سرمایه در حال گردش میشوند.

جلوه ظاهری خوبی دارند.

چاپ و تزئین آنها نسبتا آسان  است.

اثر تبلیغاتی داشته و باعث ترویج افزایش فروش می شوند.

اگر با فویل آلومینیوم، پلاستیک و مواد دیگر ترکیب شود از خراب شدن محتویات جلوگیری شود.

استفاده از آن ها آسان و قابلیت بازیابی دارند.

بازیافت این لیوان ها باعث صرفه جویی در منابع می شود.

لیوان بیرون بر دوجداره کاغذی ۲۷۰-۳۶۰ سی سی مستر روبات (همراه با در استاپ دار)

عوامل موثر در قیمت لیوان کاغذی

عوامل موثر در قیمت لیوان کاغذی اصلی عبارتند از:

۱. درجه کاغذ

عوامل زیادی بر قیمت لیوان کاغذی تأثیر می‌گذارند که یکی از آنها درجه کاغذ استفاده شده است. دو نوع گرید وجود دارد – درجه غذایی و درجه FDA. کاغذهای درجه غذایی برای تماس با مواد غذایی بی خطر هستند، در حالی که کاغذهای درجه غذایی FDA برای تماس با غذا و نوشیدنی بی خطر هستند. دومی گران تر است، زیرا با استانداردهای بالاتر ساخته شده است.

۲. فرآیند چاپ

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت یک لیوان کاغذی تأثیر می گذارد، فرآیند چاپ مورد استفاده است. به عنوان مثال، اگر یک فنجان با چند رنگ می خواهید، این فنجان گران تر از یک فنجان تنها با یک رنگ خواهد بود. اگر می خواهید لوگو یا طرحی روی فنجان چاپ شود، این نیز گران تر خواهد بود. هرچه فرآیند چاپ پیچیده تر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود.

۳. شکل فنجان

شکل فنجان نیز می تواند بر هزینه آن تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک فنجان گرد ارزان تر از یک فنجان مثلثی است. این به این دلیل است که هنگام برش کاغذ در اطراف فنجان نسبت به فنجان مثلثی ضایعات کمتری وجود دارد.

۴. قیمت کاغذ

قیمت کاغذ همیشه تغییر می کند، بنابراین اگر می خواهید لیوان های کاغذی را با هزینه کم بسازید، مهم است که آخرین قیمت ها را دنبال کنید. شما می توانید آخرین قیمت ها را به صورت آنلاین یا از طریق تماس با یک تامین کننده کاغذ بیابید. با ذخیره سازی یا صرفه جویی با هزینه کم، به رشد سریع کسب و کار کمک می کند.

۵. دستمزد نیروی کار

هزینه یک لیوان کاغذی نیز تحت تأثیر هزینه دستمزد نیروی کار خواهد بود. در کشورهایی مانند چین و هند، هزینه نیروی کار بسیار کمتر از کشورهایی مانند ایالات متحده است. به همین دلیل است که هزینه ساخت لیوان کاغذی در این کشورها کمتر است.

۶. تعداد فنجان های سالم

عامل دیگری که بر قیمت یک لیوان کاغذی تأثیر می گذارد، تعداد لیوان های واجد شرایط است. هر چه ضایعات تولید شده در حین برش لیوان ها بیشتر باشد، هزینه ساخت آنها بیشتر خواهد بود. در این میان مهمترین عامل موثر بر هزینه ساخت لیوان کاغذی کیفیت لیوان است. این بر هزینه تولید و همچنین مدت زمان ماندگاری فنجان قبل از نیاز به تعویض تأثیر می گذارد. یک فنجان با کیفیت بالا دوام بیشتری خواهد داشت و نیاز به نگهداری کمتری دارد که در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

۷.قیمت رقبا

این گزینه هم در تعیین قیمت لیوان کاغذی بی اهمیت نیست. فروشندگان یکدیگر را می شناسند و با یکدیگر رقابت می کنند. گاهی اوقات قیمت رقبا به مرجعی برای قیمت محصولات فروشندگان همتا تبدیل می شود.

راه حل قرن ۲۱ برای لیوان های کاغذی

راه حل های جدیدی که وابستگی به مواد مبتنی بر روغن فسیلی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و انتخاب بیشتری را برای مصرف کننده ارائه می دهد، در حال حاضر وجود دارد. به عنوان مثال، در چندسال اخیر لیوان های کاغذی قابل تجدید ارائه شده اند که از گیاهان ساخته شده است. این لیوان ها هم برای نوشیدنی های سرد و گرم و هم برای غذا مناسب هستند. مشارکت‌هایی برای توسعه راه‌حل‌های بازیافت برای لیوان‌های کاغذی ایجاد می‌شود.

مصرف کنندگان، همراه با ابتکارات و مقررات دولتی، خواستار کاهش ردپای کربن هستند و این فشار قوی برای فروش لیوان های کاغذی سازگار با محیط زیست قابل بازیافت است. ما شاهد بسیاری از کاربردهای احتمالی جدید برای لیوان های کاغذی و فیبر به طور کلی در بسته بندی مواد غذایی هستیم.

چرا قیمت لیوان های کاغذی اینقدر متفاوت است؟

هزینه لیوان کاغذی نیز بسته به نوع کاغذ مورد استفاده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، یک لیوان کاغذی ساخته شده از کاغذ بازیافتی ارزان تر از لیوان کاغذی ساخته شده از کاغذ بکر خواهد بود. همچنین فرآیندهای چاپ مختلفی وجود دارد که هر کدام هزینه های منحصر به فرد خود را دارند. و در نهایت، شکل فنجان نیز می تواند بر قیمت تمام شده تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک فنجان گرد ارزان تر از یک فنجان مثلثی است. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *