لیوان دوجداره, لیوان دوجداره کاغذی, لیوان کاغذی

لیوان یکبار مصرف کاغذی

لیوان تکجداره ۲۲۵ سی سی طرح اختصاصی

لیوان های یکبار مصرف کاغذی نسبت به لیوان های پلاستیکی مزیت بهتری دارند. بسیاری از لیوان های یکبار مصرف کاغذی تجزیه پذیر  و قابل بازیافت هستند، در حالی که پلاستیک زیست تخریب ناپذیر است. برای مدت طولانی در محیط باقی می ماند و اثراتی مانند کاهش کیفیت خاک، جلوگیری از نشت آب و مشکلات محیطی زیادی ایجاد می کند.

لیوان دبل شات ۱۲۰ سی سی طرح اختصاصی

ویژگی لیوان کاغذی

اهمیت لیوان یکبار مصرف کاغذی

لیوان یکبار مصرف کاغذی از زمان ظهور در بازار، همیشه در هر نقطه از جهان وجود داشته و متقاضیان زیادی داشته اند.  در چند سال گذشته شاهد بوده‌ایم که لیوان‌های یکبار مصرف کاغذی مسیر زیادی را برای رسیدن به لیوان‌های مدرنی که روزانه استفاده می‌کنیم، طی کرده‌اند. هنگام انتخاب بشقاب و لیوان ، بشقاب ها و لیوان یکبار مصرف کاغذی و پلاستیکی در ذهن عموم جای دارد.

انواع ظروف یکبار مصرف به دلایل مختلفی در سراسر جهان استفاده می‌شوند. اما بحث داغی در مورد تفاوت بین بشقاب ها و فنجان های پلاستیکی و کاغذی وجود دارد.

لیوان های یکبار مصرف کاغذی و پلاستیکی از انواع محصولاتی هستند که بعد از استفاده شدن، دور ریخته می شوند. بنابراین شستن آنها ضروری نیست. این یکی از دلایل افزایش تقاضای این محصولات است. 

 

تفاوت ظروف یکبار مصرف کاغذی و پلاستیکی

بشقاب ها و فنجان های ساخته شده از پلاستیک عموماً کم هزینه، محکم، بادوام و به راحتی ساخته می شوند. بشقاب ها و فنجان های کاغذی اخیراً به دلیل طبیعت دوستدار محیط زیست محبوبیت پیدا کرده اند.

پلاستیک به طور گسترده توسط مردم استفاده می شود زیرا ارزان و دسترسی به ویژگی های آن آسان است. این ویژگی ها امکان تولید و توزیع راحت ظروف پلاستیکی را در هر نقطه از جهان فراهم می کند.

تفاوت های اصلی ظروف یکبار مصرف کاغذی و پلاستیکی:

● مواد خام

بشقاب ها و فنجان های پلاستیکی معمولاً از پلاستیک پلی استایرن، پلاستیک پلی اتیلن ترفتالات قابل بازیافت یا پلی پروپیلن قابل بازیافت ساخته می شوند.

اما لیوان های یکبار مصرف کاغذی تولید شده توسط روزن از فناوری نانو سد گرافم به عنوان پوششی استفاده می کنند که به لیوان کاغذی کیفیت ضد آب می دهد. این کاملاً با مواد لمینیت سنتی متفاوت است زیرا لایه پوشش را با کاغذ پایه ترکیب می کند.

● اثر زیست محیطی

اثرات زیست محیطی فنجان های پلاستیکی هشدار دهنده است. همانطور که پلاستیک تجزیه شده و  مواد شیمیایی آزاد شده به اکوسیستم، حیات وحش و جوامع محلی آسیب می رساند؛ ظروف یکبار مصرف پلاستیکی نیز برای محیط زیست یک تهدید جدی به شمار می‌روند.

لیوان های کاغذی نسبت به لیوان های پلاستیکی دوستدار محیط زیست هستند زیرا از منابع تجدیدپذیر ساخته شده اند و نسبتاً سریعتر تجزیه می شوند. این در حالی است که بشقاب ها و فنجان های کاغذی میزان بازیابی بالاتری دارند.

● ارزیابی چرخه زندگی (LCA)

در مقایسه با ظروف پلاستیکی، بشقاب ها و لیوان های کاغذی ردپای کربن را در محیط زیست کاهش می دهند. نرخ تجزیه زیستی محصولات روزن ۶۶.۴ درصد در ۱۰۶ روز است که از نرخ استاندارد ملی ۶۰ درصد در ۱۸۰ روز فراتر می رود.

LCA لیوان های پلاستیکی با تجزیه زیستی مرتبط است. لیوان پلاستیکی حدود سی تا پنجاه سال طول می کشد تا پلاستیک کاملاً تجزیه شود. و در طول فرآیند تجزیه پذیری زیستی، بقایای سمی از خود باقی می گذارند که سازگار با محیط زیست نیستند.

 

لیوان تکجداره ۴۸۰ سی سی طرح اختصاصی

لیوان کاغذی

آیا لیوان های کاغذی بهترند؟

وقتی قابلیت بازیافت لیوان های کاغذی و لیوان های پلاستیکی را مقایسه می کنید، لیوان های کاغذی برنده می شوند. این به این دلیل است که کاغذ جزء اصلی یک لیوان کاغذی است و طبیعتاً زیست تخریب پذیر است.

این یک مزیت است. با این حال، هنگامی که فرآیند تولید لیوان کاغذی را مشاهده می کنید، شامل مرحله ای به نام ضد آب می شود که لایه ای از پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) را در طرفین و پایین فنجان بسته بندی می کند تا از جذب آب توسط آن جلوگیری کند. این LDPE تنها نقطه ضعف یک لیوان کاغذی است. این به این دلیل است که LDPE که یک ماده پلاستیکی است از بازیافت کاغذ جلوگیری می کند.

بنابراین، لیوان های کاغذی را نمی توان در شرایط عادی بازیافت کرد. برای جدا کردن پوشش LDPE و کاغذ، که در آن ضایعات فنجان در محلولی گرم می شود تا پوشش پلاستیکی از بین برود، به یک فرآیند تخصصی نیاز دارد. پس از این، زباله های کاغذ پودر شده و بازیافت می شوند و در نهایت ناخالصی ها را فیلتر می کنند. خمیر نهایی را می توان برای ساخت سایر محصولات مبتنی بر کاغذ استفاده کرد.

نتیجه گیری

همانطور که در بالا بحث شد، تفاوت بین لیوان های پلاستیکی و کاغذی این است که پلاستیک به محیط زیست آسیب می رساند، در حالی که استفاده از لیوان های کاغذی بسیار ایمن تر است. یکی از بهترین مکان‌ها برای یافتن طروف کاغذی یکبار مصرف با کیفیت، نیلا کاپ است.

 

سوالات متدوال:

مزیت اصلی لیوان یکبار مصرف کاغذی چیست؟

بزرگترین مزیت استفاده از لیوان های یکبار مصرف این است که دوستدار محیط زیست هستند. آنها نه تنها در وقت شما صرفه جویی می کنند، زیرا نیازی به تمیز کردن نیست، بلکه مقرون به صرفه تر هستند، زیرا در هزینه برق نیز صرفه جویی می کنید. ایده آل برای رویدادهایی مانند تولد، عروسی، مهمانی های شرکتی و کنفرانس های تجاری که در آن شما نیاز به شرکت در گروه بزرگی از افراد دارید.

لیوان یکبار مصرف کاغذی چقدر دوام می آورد؟

یک لیوان کاغذی استاندارد با روکش پلی اتیلن حدود ۲۰ سال طول می کشد تا تجزیه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *